Gelieve de tijd te nemen ons beleid inzake cookies door te nemen. Dit beleid beschrijft in detail welke cookies wij gebruiken en waarom. U kan eveneens de link onder aan de pagina terugvinden. Klik op 'Akkoord' indien u het beleid inzake Cookies heeft gelezen en begrepen. Door onze website verder te gebruiken gaat u akkoord met ons gebruik van Cookies.

Waar inspanning, ontspanning wordt!

Blauwput Omnisport

INSCHRIJVEN

Beste Wensen 2021

23/12/2020 20:34:35

Jaarverslag voor het sportjaar 2019-2020, een sportjaar gegrift in onze ziel!


Met veel zin en verwachtingen starten onze jeugdspelers de badmintontrainingen en namen ze deel aan de VVBBC -(Vereniging Vlaams Brabantse Badminton Clubs) tornooien en Jeugdtor-nooien in onze provincie.  
Ons Blauwput Badmintonfestival ging dit seizoen door op 9, 10 en 11 november. Op zaterdag 9 november het Officieel Jeugdtornooi namen 135 jeugdspelers deel en op zondag 10 november 76 volwassenen recreanten. Eveneens zondag 10 november en maandag 11 november was het de beurt aan 160 jeugdspelertjes voor ons VVBBC-tornooi.  
Een weekje later was er ons derde Nationaal Badmintontornooi op 16 en 17 november. 174 spelers vonden de weg naar ons nationaal tornooi.  
Het Provinciaal kampioenschap jeugd te Machelen op 8 en 9 februari leverde 10 gouden me-dailles en 4 zilveren medailles op.  
Op het Provinciaal kampioenschap volwassenen op 2 en 3 november te Halle behaalden onze spelers een 10 tal gouden en zilveren medailles.  
Onze competitieploegen gingen goed van start maar toen was het vrijdag 13 maart. 
Geen badmintonkamp in april maar samen met BC Dijlevallei organiseerde wij het zomerkamp in De Panne van 4 juli tot 10 juli. Heel veel badminton en heel veel corona maatregelen voor de 45 kinderen met daarnaast fiets-, water- en strandactiviteiten. 
 
In september 2019 zijn er in totaal 14 lessen in de afdeling body-style gestart. De lessen pilates werden niet meer opgesplitst in verschillende niveaus maar het aantal uren werd behouden. Er kwam een extra uur voor zumba, strong by zumba en vinyasa yoga. Voor alle groepen waren er veel inschrijvingen vanaf de start. Lesgevers die dit jaar gestopt zijn, waren: Sonja Parton (Bodyshape) en Anaëlle Henderickx (Latin dance). Er waren geen nieuwe lesgevers dit jaar in het team.  
 
Het dansjaar startte met 12 uur les per week, 10 kindergroepen en 2 jongerengroepen. Dit waren de groepen waarmee we het jaar voordien geëindigd waren. Lesgevers waarvan we afscheid namen waren: Kimberly Kempeneers, Franne Schoonjans, Jente Merens, Amber Doms, Alex Aerts en David Van Eylen. Twee nieuwe lesgevers dit jaar waren Wies Van den Broeck (Break-dance) en Kathleen Lenders (kleuterdans). Er was een toonmoment dans gepland op 1 mei tij-dens de Familiedag. En toen werd het vrijdag 13 maart. 
 
Bij de start van het nieuwe sportjaar kon nog niemand vermoeden wat er ons te wachten stond. Begin augustus startten de competitieploegen en ook begin september waren er alweer massaal veel recreanten ingeschreven in de gymafdeling. Net zoals ieder jaar, groeide de wachtlijst weer en moesten we mensen teleurstellen. Maar we houden er toch aan om kwaliteit te verkiezen boven kwantiteit. 
Al snel schakelden de voorbereidingen voor het turnfeest naar een hoger tempo en dompelde iedere lesgever zijn of haar gymnasten in in de sfeer van “Kontrasten”. We zijn uitgeweken naar een nieuwe locatie, UCLL, dewelke na een aantal kindergebreken toch een goede keuze bleek te zijn. Een volledig weekend werd er gewerkt, geturnd maar vooral ook genoten. 
Het startschot voor het wedstrijdseizoen werd gegeven met het jaarlijkse clubkampioenschap begin januari. Daarna volgden er voor sommige disciplines nog enkele provinciale wedstrijden. En toen werd het vrijdag 13 maart. Niemand kon voorspellen hoe lang deze pandemie zou aan-houden, niemand wist wat ons te wachten stonden. De ene annulatie na de andere werd door-gevoerd: familiedag, organisatie wedstrijd Redingenhof, … en uiteraard ook trainingen. 
Voor de recreanten betekende dit zelfs het einde van het sportjaar. De trainers van de competi-tieploegen namen tal van initiatieven om in eerste instantie lessen online te voorzien, daarna ook in de buitenlucht en na verloop van tijd kon er beperkt en mits het volgen van strikte maat-regelen ook terug indoor getraind worden. 
Om de recreanten toch nog een laatste keer te kunnen zien voor de zomervakantie begon, was er tijdens de laatste week van juni een “terugkom-moment” in het Heuvelhofpark. Hier werd geturnd, gespeeld en vooral sociaal contact behouden met de leden en trainers. 
Gelukkig konden we op veel begrip rekenen van de gymnasten en de ouders, kregen we regel-matig positieve boodschappen toegestuurd en gingen we vol goed moed de zomervakantie en het nieuwe sportjaar tegemoet. 
 
De afdeling Nordic walking stapt op dinsdagavond en zaterdagvoormiddag zo’n 8 à 10 km. Ze zijn met een 80 tal leden. De zaterdagtochten vinden plaats in de ruime omgeving van Leuven. De dinsdagavondtochten gaan meestal in Kessel-Lo door. ’s Zomers wordt er op dinsdagavond ook op andere locaties vertrokken. Eind september 2019 ging het 11 de Nordic walkingweekend door. In klein Zwitserland te Luxemburg kwamen we ogen te kort om de vele rotsformatie’s te bewonderen.  
En toen was het vrijdag 13 maart. Alle jaarlijkse tradities werden één voor één afgelast. Dins-dagavond bleef overeind staan. Er werd elke dinsdag een opdracht verzonnen samen met een stuk wandeling, zoals de graffiti-tocht. Zo kon ieder op zijn tempo, rekening houdend met de voorschriften blijven nordicen. Zaterdagochtend wandelen heel veel leden op hun eentje. Span-nend tot het laatste moment was het of we op  12-de weekend in Vlodrop, Nederland mochten gaan. Maar het geluk was aan onze zijde. Ook hier hielden we ons aan de corona-voorschriften, en iedereen genoot met volle teugen van de prachtige wandelingen. We blijven genieten van de mooie Brabantse natuur in alle weersomstandigheden. Zowel modder, regen, wind, sneeuw, zon, … alles heeft zijn charmes.  Maar Sporten en genieten van de natuur en elkaars gezelschap, met af en toe een lekker hapje of drankje erbij, dat is nordic walken bij Blauwput omnisport !  
 
In het sportjaar 2019-2020 startte de afdeling tafeltennis weer met 5 competitie ploegen. De heenrondes werden normaal afgewerkt volgens schema. De C-ploeg en D-ploeg respectieve-lijk in 3de en 4de provinciale hadden het na hun promotie vorig seizoen vrij moeilijk.  
En toen werd het vrijdag 13 maart. 
De federatie besliste om een rangschikking te maken op basis van de gespeelde wedstrijden.  
Dit had tot gevolg dat de C- en D-ploeg degradeerden. Voor de D-ploeg was de degradatie on-vermijdelijk, maar de C-ploeg had zich in een normaal seizoen mogelijk wel nog kunnen red-den. De ander ploegen konden zich allen handhaven in hun reeks.  
In de maand juni werd er op woensdag- en vrijdagavond met een beperkt aantal spelers weer opgestart met recreatief spel.  
Alle geplande tornooien werden afgelast.  
 
In het sportjaar 2019-2020 was de groep ‘competitief recreanten volleybal’ zoals de laatste jaren volzet met een twintigtal spelers.  
Het werd het vierde seizoen voor onze trainer Jeroen Dekeye. Het was het derde jaar dat we in de hogere reeks B konden aantreden.  
We stonden op de vierde plaats in de rangschikking. En toen werd het vrijdag 13 maart. Sporta-raad Volleybal Vlaams-Brabant besliste vanwege het onvolledige competitieseizoen om de competitie te neutraliseren: er waren geen stijgers of dalers. Het volgend seizoen zal dus gestart worden met dezelfde indeling als dit seizoen.  
In de zomer was het buitensporten in groepsverband toegelaten ook voor contactsporten. Zo-doende konden we voor het tweede jaar gaan beachvolleyballen aan het beachterrein van UCLL, Hertogstraat, Heverlee. Het terrein aan UCLL kon serieel gehuurd bij de Stad Leuven, elke dinsdag van 20u-22u in de plaats van de huur in Sporthal Kessel-Lo. Elke dinsdag in juli en augustus heeft dit kunnen plaatsvinden met genoeg spelers EN met de in acht name van de coronamaatregelen zonder dat het door regenweer moest afgelast worden. Zo viel dat gedeelte van het volleybalseizoen alvast niet in het water. 
 
Seizoen 2019-2020 was toch wel een mijlpaal voor de zaalvoetbalafdeling. Voor het eerst sinds ons bestaan overschreden we 100 inschrijvingen voor de recreatie en competitieploegen. Tot midden maart verliep ook alles naar wens: leuke recreatieve wedstrijdjes op maandag en vrij-dag. Vele spannende wedstrijden bij onze 5 competitieploegen.  En toen werd het vrijdag 13 maart. In juli en augustus speelden we gelukkig wel nog af en toe voetbal in openlucht op het kunstgrasveld te Kessel-Lo.  Nog belangrijk om te vermelden is dat we toch maar weer een kampioenen-ploeg in onze rangen tellen: de Ladies eindigden mooi eerste in eerste klasse bij de dames Oost-Brabant toen de competitiestanden werden vastgelegd midden maart. De kam-pioenviering hebben ze nog tegoed. 
 
Als laatste sporttak zwemmen is dit korte sportjaar 2019-2020 vrijwel goed verlopen. We zijn gestart met een verplichte lesgeversvergadering gevolgd door een actief leermoment waar we de focus gelegd hebben op de technieken rug- en borstcrawl. Alle lesgevers waren aanwezig en de bijscholing werd ervaren als een toegevoegde waarde qua tips en tricks in oefeningen voor de verschillende groepen. Door het nieuwe doorschuifsysteem naar 3-jaarlijks te verplaatsen hebben we de leerdoelen ook aangepakt en bijgestuurd. Na de eerste en tweede reeks werd er vastgesteld dat de veranderingen mindere resultaten opleverden dan we gehoopt hadden. Er wordt nu gekeken wat er moet veranderd worden en hoe we onverwachte problemen kunnen oplossen. Tijdens dit sportjaar heeft Filip Peeters beslist om te stoppen als trainer/ verantwoor-delijke en de fakkel door te geven aan Paulo Salvaggio. En toen was het vrijdag 13 maart. 
 
Ook als bestuurslid gaf Filip zijn ontslag. We danken hem van harte voor zijn inzet en hulp bij o.a. het opstellen van de maandelijkse nieuwsbrief. 
 
In september 2019 startte iedereen opnieuw vol met goede moed aan een super sportjaar. Eind februari werd het duidelijk, 1895, 1896, 1897, 1898, 1899… 1900. Voor het eerst sinds ons bestaan telde onze club zo maar eventjes 1900 leden. Zo blijven we jaar na jaar en ondanks enkele tegenslagen de grootste club van het België en dat enkel met vrijwilligers, zonder eigen accommodatie en dus ook zonder eigen kantine. En toen werd het vrijdag 13 maart. Het corona virus had ons leven in zijn macht en alles viel stil, geen uurtje ontspannend zwemmen op zater-dag, geen mooie badmintonmatchen op zondag, geen vergadering in de kelder van ’t Paviljoen-tje op maandag, geen uurtje nordic walking op dinsdag, geen uurtje als een gek met een palet tegen een wit balletje slagen op woensdag, geen uurtje ontstressen op donderdag tijdens de yoga-les, geen uurtje aan de barre hangen tot het vel van onze handen valt op vrijdag, enz. enz. En als we eerlijk zijn, was het ergste niet het wegvallen van het sporten maar vooral het sociale contact. Want wat kunnen we leren uit deze donkere maanden achter ons en waarschijnlijk nog enkele maanden voor ons? We zijn mensen en het is juist nu dat we het meeste verlangen naar vriendelijke woorden, naar warme mensen om ons heen, naar een glimlach… En dus laten we samen een belofte aangaan. Van zodra het mag en nu misschien ook al stiekem, mits de nodige afstand en mondmasker, laten we wat meer vriendelijk zijn tegen elkaar, laten we elkaars ge-zelschap wat meer opzoeken en vooral, want dat kost ons het minste moeite, laten we al eens glimlachen naar elkaar. 
 
Ik wens iedereen prettige feestdagen en laten we samen en op veilige wijze het licht aandoen voor de mensen die het nu het meeste nodig hebben. Dan zien we misschien samen wel het licht aan het einde van deze oh zo donkere Corona tunnel. 

​​​​​​​
 

 

onze sponsors

brandbeveiligingshop

Meld je aan voor onze nieuwsbrief !